Podsumowanie spotkania „Autyzm. Bliski daleki świat”

Dnia 18 kwietnia 2023 roku odbyło się spotkanie zorganizowane w ramach współpracy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Tarnowie oraz tarnowskiej Biblioteki Pedagogicznej poświęcone autyzmowi osób dorosłych. W spotkaniu w siedzibie Biblioteki Pedagogicznej w Tarnowie wzięli udział m.in. rodzice dzieci ze spektrum autyzmu oraz nauczyciele i specjaliści.

Gościem spotkania była Pani Monika Szubrycht – dziennikarka, neurologopedka, autorka książki pt. „Autyzm. Bliski daleki świat”, która opowiedziała o bohaterach swojej książki – osobach dorosłych zmagających się z zaburzeniem.

Uczestnicy spotkania obejrzeli również film „Farmy Życia” przybliżający codzienne funkcjonowanie dorosłych osób ze spektrum autyzmu oraz ich rodzin.

Następnie odbyła się dyskusja na temat poruszanych zagadnień. W rozmowie głos zabrali m.in.: Monika Szubrycht – gość spotkania, Edward Bolak z Fundacji „Wspólnota Nadziei” oraz Elżbieta Wzorek i Anna Ustjanowska – specjaliści w zakresie diagnozy i terapii dzieci ze spectrum autyzmu z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Tarnowie.

W spotkaniu można było wziąć udział również za pośrednictwem streamingu.

Zapraszamy do galerii zdjęć.