„Co po szkole? Nagłaśniamy brak placówek dla dorosłych autystów i nie tylko…”

Szanowni Państwo,
Czy zastanawiali się Państwo co się dzieje z dzieckiem autystycznym gdy dorasta? Jakie oferuje się wsparcie jego rodzinie, gdy to dziecko osiąga np. 30-sty rok życia i wciąż jest dzieckiem, ale placówki oświatowe już nie mają dla niego oferty? Czy rodzice, a często samotny rodzic, mogą wyjść z domu po zakupy, do lekarza, do urzędu, wyjechać na urlop czy zwyczajnie po ludzku odpocząć? I dlaczego wciąż towarzyszy im pytanie: co się stanie z moim dzieckiem, kiedy mnie zabraknie…?
Chcemy dotrzeć do świadomości tych, którzy mogą mieć wpływ na poprawę stanu rzeczy. Szukamy konstruktywnych rozwiązań. Chcemy wspólnie budować lokalną sieć wsparcia i podjąć wspólnie realne praktyczne działania.
Chcemy uświadomić władze w kwestii dramatycznej sytuacji osób w spektrum autyzmu i osób z niepełnosprawnościami sprzężonymi po zakończeniu edukacji, pomówić o skali potrzeb.
Serdecznie zapraszamy na spotkanie:
👉26 stycznia 2023 r. w godz. 11.00 – 14.00 przy ul. Szujskiego 66 w Tarnowie w sali konferencyjnej Tarnowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.
Udział w spotkaniu zapowiedzieli Posłowie na Sejm z Małopolski oraz Samorządowcy z subregionu tarnowskiego.
W trakcie spotkania zobaczymy i usłyszymy prezentacje rodziców i opiekunów, prelekcję eksperta w dziedzinie autyzmu dotyczącą rozwiązań systemowych i organizacyjnych w zakresie wsparcia, przewidziana jest dyskusja z zaproszonymi przedstawicielami władz i placówek oraz poczęstunek.
Na spotkanie zapraszają:
• Inicjatywa społeczna „Co po szkole? Nagłaśniamy brak placówek dla dorosłych autystów i nie tylko…”
• grupa wsparcia „Razem Łatwiej”, dla rodziców dzieci i młodzieży z zaburzeniami ze spektrum autyzmu przy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Tarnowie
• Fundacja Wspólnota Nadziei
Spotkanie zorganizowano w ramach działań projektu pn.: Zrozumieć i wspierać – ochrona praw osób z autyzmem” finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny. Projekt realizuje Fundacja Wspólnota Nadziei.