Twoje dziecko doświadczyło migracji? Skonsultuj się ze specjalistami Poradni!

Serdecznie zapraszamy rodziców i nauczycieli dzieci powracających z zagranicy na konsultacje telefoniczne z psychologiem oraz logopedą Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej ul. Chyszowska 3 w Tarnowie w dniu:

08.11.2021 r. (poniedziałek) w godz. 16:00-18:00

tel. 14 655 99 95

 Uczniów, którzy dotychczas funkcjonowali w innym systemie oświaty, a obecnie powracają z zagranicy i muszą odnaleźć się w polskich realiach, bardzo często dotykają trudności adaptacyjne, nie znają języka polskiego lub w znają go w stopniu niewystarczającym do kontynuacji nauki, mają kłopoty z nawiązywaniem właściwych relacji z rówieśnikami i nauczycielami.

Dlatego też zachęcamy do skorzystania z pomocy poradni i zgłoszenia dziecka na badanie psychologiczno-pedagogiczno-logopedyczne. Następnie dziecko może otrzymać opinię ze wskazaniami dla rodziców i szkoły jak należy z nim pracować i jak je wspierać. Dziecko może także rozpocząć terapię pedagogiczną/logopedyczną w naszej poradni.

Drodzy Rodzice! W poradni funkcjonuje także grupa wsparcia dla rodziców dzieci powracających z zagranicy. Jeśli zechcecie dołączyć do grupy wystarczy tylko do nas zatelefonować (nr powyżej) lub wysłać maila sekretppp@umt.tarnow.pl

Pozdrawiamy i do zobaczenia!