Targi Mama i Dziecko w Gemini Park

 „Za życiem” i WWR – dwie drogi wsparcia

 

Dyrektor Poradni Renata Mielak i neurologopeda Agnieszka Ługowska wzięły udział w Tarnowskich Targach Mama&Dziecko, zorganizowanych w dniu 16 listopada 2019 r. przez Stowarzyszenie Mamy Tarnów.

W trakcie swojego wystąpienia zwróciły uwagę na aspekty organizacji pomocy dzieciom i ich rodzinom w zakresie Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka. Dzieci, posiadające opinię o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju, mogą korzystać zarówno ze ścieżki WWR w ramach subwencji oświatowej, jak również z zadania rządowego, jakim jest realizacja programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem”. Niezależnie od wybranej przez rodzica opcji, zajęcia prowadzone w naszej Poradni są bezpłatne.

W zespole specjalistów, pracujących bezpośrednio z dzieckiem i jego rodziną, znajdują się pedagodzy, psycholodzy, neurologopedzi oraz fizjoterapeuci. Zajęciami mogą być objęte dzieci od momentu wykrycia niepełnosprawności aż do rozpoczęcia nauki w szkole. Zainteresowanych zapraszamy do skorzystania. Więcej informacji pod numerem tel. (14) 655 99 95.